Kulturalni E+ spotkanie nr 26 – 01.03.2017

Rozumiemy się bez słówFilm: Rozumiemy się bez słów (2014)
Reżyser: Eric Lartigau

Gatunek: komedia

Film opowiadający o życiu uroczej rodziny niepełnosprawnej, rodziny Belier, rodzice z synem są głuchoniemi. Natomiast ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Życie Pauli nie jest tak różowe, pomaga rodzicom przy gospodarstwie oraz w prowadzeniu biznesu, sprzedają przez siebie produkowane sery, tłumaczy także rozmowy rodziców z lekarzami oraz programy telewizyjne. Dziewczyna dojrzewa i zaczyna dostrzegać własne marzenia. Okazuje się, że ma niesamowity talent wokalny, czego nie potrafią zrozumieć jej rodzice. Z tego powodu wynikają między nimi liczne nieporozumienia.

Profesor muzyki ze szkoły Pauli, wysyła ją na konkurs młodych talentów w Paryżu. Dziewczyna jest rozdarta wewnętrznie, między obowiązkiem wobec rodziców, a swoim pragnieniem śpiewania. Jednak siła marzenia wygrywa, a rodzice powoli odkrywają, że będą musieli zaakceptować jej wybór. Okazuje się, że ta decyzja jest najlepszą z możliwych.

Film jest wzruszającym obrazem codziennego zmagania się rodziny z własnymi słabościami, ale też przykładem na to, że miłość jest silniejsza niż jakakolwiek niepełnosprawność.

Polecam każdemu, kto chce przekonać się, że niepełnosprawność nie jest barierą, żeby kochać i być szczęśliwym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *