Dobro w dłoniach

Jesteśmy grupą znajomych, niekiedy można użyć określenia przyjaciół. Mamy wiele cech wspólnych lub podobnych: wiek, potrzeby, umiejętności, postawy moralne. To cementuje i tworzy fundament do działania. Doświadczenie, umiejętności, pomysły, szacunek dla innych, zaufanie, chęć niesienia pomocy w każdej sytuacji to charakterystyka grupy. Jak trzeba tworzymy jeden organizm. Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie dobra. Chcemy, jako wolontariusze, dotrzeć do małych pacjentów i nauczyć rozpoznawać kolory. Nie samotnie, ale w towarzystwie np. najbliższych, przyjaciół. Oni też pomagają, też chcą być zauważalni, ważni, kochani. Udowodnijmy, że serca starcza dla wszystkich, tylko niekiedy zmęczenie przeszkadza w okazaniu miłości.

Pragniemy stworzyć chwilę, w której dzieciaki zapomną o chorobie, że boli, że ich świat jest inny, bez koloru. Bo czy szary to kolor wybrany? Spróbujemy rozwinąć paletę i dokładać barwy jedna po drugiej i kolejne do momentu, kiedy mali pacjenci zaczną tworzyć własną tęczę. A tu, jak wiemy, nie ma ograniczeń. Wówczas dotrzemy do mety/osiągniemy cel.

Korzyści są uzależnione, obopólne, współzależne, zbieżne, jednokierunkowe. Oni bez nas i my bez nich nie istniejemy. Uzupełniamy się. To jak komory serca, obie muszą pracować. Te dzieciaki nas inspirują, wyzwalają energię, pomysły, chęci do zrobienia coś wspólnie, coś dobrego w myślach i realiach. To jak koncert życzeń: spełniamy marzenia i ożywiamy kolory. „Świat nie jest taki zły, niech no tylko zakwitną jabłonie …” chciałoby się zaśpiewać. Może kiedyś wspólnie?

Chyba będziemy mogli choć w części wyzwolić uśmiech na twarzach zatroskanych cierpieniem i niemocą. Dziękujemy za dofinansowanie naszego projektu w ramach WFMI. Wielka to radość, tym bardziej, że wiemy, dla kogo będziemy tworzyć nasze dzieła. Będą to osoby, które dawno nie były uśmiechnięte. Może przywrócimy i na dłużej on zagości. Uśmiech oznacza szczęście, zadowolenie, lepsze życie i spełnienie marzeń. Możemy zacząć realizować uszczęśliwianie całych rodzin i kolorowanie ich szarego świata. Dziękujemy za dostrzeżenie potrzeby z serca.

Zobaczcie sami jak pracujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *