Kulturalni E+ spotkanie nr 27 – 08.03.2017

Film: Dalida. Skazana na miłość (2016)
Reżyser: Lisa Azuelos

Gatunek: biograficzny, dramat, muzyczny

Dzisiaj obejrzałyśmy film „Dalida. Skazana na miłość„. Jest to biograficzno-muzyczny film o królowej disco, artystki wszechstronnej, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt, uwielbianej przez publiczność na całym świecie. Zobaczyliśmy przepiękny portret niezwykłej kobiety, w której zakochiwali się mężczyźni od pierwszego wejrzenia. Adoratorów doprowadzała do szaleństwa , a nawet śmierci.

Dalida była pierwszą artystką, która została nagrodzona złotą płytę. Dostała osiem muzycznych Oskarów. W 1973 roku namówiła Alaine a Delona do wykonania pamiętnego „Paroles, Parole”. Podczas swej kariery Dalida nagrała 500 piosenek (nagrywała w 8 językach).

Osobiste życie Dalidy to pasmo dramatów i tragedii. Nie spełniło się jej marzenie o domu o gromadce dzieci. Poświęca się całkowicie swej karierze. Czuje się jednak bardzo zagubiona. Piękna, sławna… i nieszczęśliwa Dalida.

Z ogromną dokładnością przygotowuje swoje samobójstwo. Wybrała śmierć bo jak napisała w notatce „Życie stało się dla mnie nie do zniesienia…wybaczcie mi„.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *