WFMI – projekt „Dobro w Dłoniach”

Grupa Samokształceniowa Rękodzieło E+ napisała projekt pt. „Dobro w Dłoniach” w ramach Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw. Był to pilotażowy fundusz dotacyjny finansowany ze środków Gminy Wrocław, który prowadziła Fundacja Umbrella. Uczestnikami projektu były rodziny objęte opieką hospicyjną w Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska i seniorzy wolontariusze z Fundacji Aktywny Senior oraz inni uczestnicy Grupy Samokształceniowej Rękodzieło E+.

Uczestnicy grupy spotykali się na warsztatach gdzie przygotowywali ozdoby świąteczne na choinkę oraz inne prezenty – upominki, które zostały później przekazane podopiecznym hospicjum. Seniorzy zorganizowali w hospicjum warsztaty z rękodzieła, w których wzięły udział rodziny dzieci nieuleczalnie chorych – rodzice, rodzeństwo oraz chore dzieci. Warsztaty były bardzo ciepło przyjęte przez uczestników.

Wszystkie dzieci biorące udział w warsztatach otrzymały Misie Przytulisie, z których były bardzo zadowolone i szczęśliwe. Wolontariusze wpisali się do Księgi Dobra, która znajduje się w hospicjum, a za okazane serce i zorganizowanie warsztatów w których rodziny oderwały się na chwilę od trudów codziennego życia otrzymały Certyfikat Dobra z takim przesłaniem:

„Dobre drzewo dobrym owocem się okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznany bywa”

WFMI – projekt Grupy Samokształceniowej Rękodzieło E+ „Dobro w dłoniach”.
Warsztaty rękodzieła w Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

Więcej informacji na kanale FB:

🎄❄☃ Co prawda do świąt jeszcze trochę czasu zostało, ale Panie z GRUPA SAMOKSZTAŁCENIOWA RĘKODZIEŁO E+ przygotowały dla…

Opublikowany przez Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska na 21 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *