Kulturalni E+ spotkanie nr 38 – 17.05.2017

Film: The Rolling Stones Olé Olé Olé! (2016)
Reżyser: Paul Dugdale
Gatunek: dokumentalny

Jest to bardzo ciekawy dokument o trasie koncertowej Rolling Stonesów po Ameryce Południowej, między innymi Chile, Argentyna, Brazylia, która zakończyła się w Hawanie.

Występ na  Kubie nie  był łatwy do zrealizowania, jednak mimo przeszkód, doszło do historycznego koncertu. Zobaczyliśmy z jakimi problemami borykali się organizatorzy tego koncertu, oraz jak zespół angażował się w przygotowania do tego przedsięwzięcia.

Część tego filmu, to występy plenerowe, a finałowy koncert w Hawanie, w którym zjawiło się 1 200 000 osób jest fantastyczna. Ten entuzjazm  jaki panował w czasie koncertu udzielił się również nam patrzącym na  reakcje uczestników, którzy tak spontanicznie i wspaniale przeżywali coś, czego nigdy wcześniej nie mogli oglądać. Wspaniały dokument muzyczny, który zamienił się w film o NADZIEI.

Dla nas było to również wspomnienie, kiedy to w 1967 roku zespół The Rolling Stones dał koncert w Sali Kongresowej w Warszawie. Polakom nie mieściło się wówczas w głowie, że w kraju nad Wisłą może wystąpić najmodniejsza, skandalizująca grupa rockowa.

Prawdopodobnie zgodę na ten występ wyprosiły wnuczki Władysława Gomułki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *