Kulturalni E+ spotkanie nr 37 – 10.05.2017

Spotkaliśmy się na kolejnym comiesięcznym wieczorze z lubianego cyklu artystycznego – Przed premierą. Są to kulturalne spotkania, których bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, znakomicie sprawdzający się w repertuarze piosenki artystycznej, aktorskiej.

Gospodarzem comiesięcznych wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca tego gatunku piosenki Bogusław Sobczuk.

W roli głównej podczas majowego wieczoru wystąpiła Anna Kamińska, a przy fortepianie zasiadał akompaniator Jonasz Wiewiór.

Anna Kamińska – studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim. We Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej kształciła się pod czujnym okiem Katarzyny Mirowskiej. Ukończyła również dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako wokalistka występuje m.in. we wrocławskim Teatrze Ekstrawersja, jest też trenerem wokalnym w Muzycznej Garderobie. Zagrała w musicalu „Czasy” (reżyseria Mariusz Kiljan, scenariusz Szymon Barabach) oraz spektaklu „Jeździec burzy” (reżyseria Cezary Studniak, scenariusz Arkadiusz Jakubik). Do tej pory brała udział w wielu ogólnopolskich festiwalach muzycznych, ale największą radość sprawiło jej zdobycie III miejsca na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie za piosenkę „Nigdy się nie dowiesz”, do której sama napisała tekst i muzykę oraz I miejsca na „Beatlemania Festival” im. Johna Lennona w Warszawie. Piosenki zespołu The Beatles poznała jeszcze jako mała dziewczynka i w tamtym momencie jej życie już na zawsze związało się z muzyką. Wtedy odkryła, że jej romantyczna dusza komunikuje się ze światem zewnętrznym za pomocą dźwięków. Teraz łączy pisarskie zacięcie z miłością do muzyki. Śpiewanie umożliwia jej przekazywanie emocji, a pisanie – myśli. Poza śpiewaniem kocha magię teatru, Paula McCartneya oraz sushi. Nie jest w stanie przeżyć bez czekolady.

Jonasz Wiewiór – uczeń liceum ogólnokształcącego we Wrocławiu w klasie politechnicznej oraz uczeń klasy fortepianu jazzowego Marcina Lutrosińskiego. Pianista, kompozytor muzyki filmowej i piosenek artystycznych, animator, reżyser filmów krótkometrażowych.

Wysłuchaliśmy kilka utworów zespołu The Beatles w przepięknej aranżacji, bo to piosenki tego zespołu zafascynowały artystkę już w dzieciństwie. Wykonała również pięknie utwór jazzowy- „Jestem w niebie” (Cheek to Cheek). Piosenki artystyczne, klasyka liryczna to też gatunek muzyki, w którym ta młoda artystka czuje się wspaniale. Pięknie wyśpiewała między innymi takie utwory jak: „Ogrzej mnie”, „Utwierdź mnie”, „Z kim Ci tak będzie źle jak ze mną” czy „Ta ostatnia niedziela”.

Bardzo żałujemy, że te spotkania z młodymi artystami odbywają się tylko raz w miesiącu.

O kolejnym czerwcowym wieczorze poinformujemy Was. Będzie to ostatnie przedwakacyjne spotkanie z cyklu – Przed premierą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *