Kulturalni E+ spotkanie nr 36 – 10.05.2017

Film: Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016)
Reżyser: Paolo Genovese
Gatunek: dramat, komedia

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” to opowieść o sekretach, które skrywamy przed najbliższymi, a które gdy wyjdą na jaw mogą zmienić całkowicie nasze życie.

Film ten cechuje wspaniale napisany scenariusz. Obsada również prezentuje się wspaniale, a szczególnie trio Giuseppe Battiston- Edoardo Leo- Valerio Mastandrea w pewnym momencie przejmuje dla siebie film.

Grupa przyjaciół znających się od czasów szkolnych sprawia wrażenie zgranej paczki, są ze sobą na dobre i złe i uważają, że wiedzą o sobie wszystko. Chcąc sobie urozmaicić wspólna kolację Eva proponuje zabawę. Wszyscy muszą położyć na stole swoje telefony, a wszystkie swoje e-maile, rozmowy muszą być odebrane i upublicznione. Wydawać by się mogło, że to nic wielkiego, ale dla kogoś kto ma coś do ukrycia, to nie jest już takie zabawne. W trakcie tej zabawy dowiadujemy się jak mało o sobie wiedzą ludzie, którzy znają się od wielu lat. Smartfony stają się wykrywaczami kłamstw, a sekrety rządzą życiem.

Jest to opowieść ku przestrodze przed nadmierną szczerością, a jednocześnie ukazująca nam, że życie pełne sekretów nie może być prawdziwe. Finał przynosi rozwiązanie dylematu. Czy lepiej znać prawdę, czy żyć w niewiedzy. Wnioski należy wyciągnąć samemu.

Dla mnie mało było elementów komediowych , to raczej dramat. Zadaję sobie pytanie- komu zaufać? Skoro grono bliskich sobie ludzi, fajnych przyjaciół, znających się od dzieciństwa tak bardzo okłamują się i mają tyle do ukrycia. Dobry film dający dużo do myślenia.

Tym , którzy jeszcze nie obejrzeli serdecznie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *